Zažili sme / Preteky a tréningy / Kvadratlon Ratscher

Dátum akcie: 1. september 2012

Autor fotografií: Milan Fiedler, Zuzka Fiedlerová

Miesto konania: Bergsee Ratscher Nemecko

Povzbudení  úspechmi našich členov na Majstrotvstvách Slovenska v kvadratlone 2012 v Čilistove a vyzbrojení  skúsenosťami  z Majstrovstiev sveta v krátkom kvadriatlone v roku 2011 v českých Sedlčanoch sme sa rozhodli na odvážny krok – zúčastniť sa Majstovstiev sveta v krátkom kvadriatlone pre r.2012, ktoré sa konali v nemeckom Ratscheri. V peknom horskom prostredí, na umelom horskom jazere, usporiadali  priaznivci kvadratlonu a triatlonu z mesta Suhl  vydarené a organizačne veľmi dobre zvládnuté podujatie.

Na 700km cestu sme vyrazili deň vopred, aby sme stihli tréning a prehliadku tratí. Počasie nebolo príliš letné, väčšinou cesty pršalo. Po príchode na miesto dážď ustal a chladné, ale polojasné počasie zostalo aj na druhý deň, počas samotného preteku.

Na jazere sa plávalo jedno 750 m kolo, vo vode teploty asi 19°C, čo dovoľovalo použitie neoprénov. Nasledovalo 20 km na bicykli po novom asfalte, v mierne kopcovitom teréne, za vylúčenia automobilovej dopravy. Z bicykla sa presadalo na kajak na 4,6 km trať v 3 okruhoch. Na záver nasledoval beh v blízkosti areálu kempingu čiastočne po asfalte i na prírodnom povrchu, okruhy v dĺžke 5 km. Napriek tomu, že sa jednalo o tzv. krátky kvadratlon, po sčítaní dĺžky jednotlivých disciplín musíte uznať, že sa jedná o solídny vytrvalostný výkon. A že to bol aj solídny výkon v podaní našich 4 štartujúcich zástupcov dokazujeme zisk dvoch druhých miest, jedného štvrtého a jedného piateho miesta. Zdôrazňujem opäť, že sa jednalo o majstrovstvá sveta.

Fotografie z akcie

Testovanie cyklistickej trate v deň príchodu
Zúčastnilo sa 12 krajín
Depo lodí
Hlavné depo
Na štartovnej čiare, naši modrá, červená, biela
Samo vybieha z plávania
Jonáš a Samo opúšťajú bicyklové depo
Matres v plnej jazde
Kategória elite woman sa nedala zahanbiť
Naši kajakári patrili k tým rýchlejším
.. s dobrou technikou ..
.. s premyslenou taktikou ..
.. a istotou pri rýchlom vystupovaní
Matres ako prvý z našich dobieha do cieľa
Jonášek v rýchlosti takmer zabudol odpípnuť čip
Zuzka v cieľovej občerstvovačke
Promo fotka po preteku
Čakanie na vyhlásenie výsledkov
Zuzka na bronzom stupni , ale v skutočnosti strieborná
Striebro patrilo aj Matresovi
Takto vyzerajú medaile a diplomy z majstrovstiev sveta
Spoločné foto pred odchodom domov
Tu sme bývali
Malé, malebné mestečko Ratscher