Zažili sme / Sústredenia / 2. letné sústredenie

Dátum akcie: 24. júl 2010 – 31. júl 2010

Autor fotografií: Milan Fiedler

Miesto konania: Lodenia DKB, dunajské rameno Zemník

Druhý letný tábor vodáckej mládeže Dunajklubu v r. 2010 (24.-31.7.) bol obmenou minuloročného sústredenia s vodákmi z Interu, ktorí v tomto čase absolvujú sústredenie na hausbóte v Jaroveckom ramene.

Cieľom bolo pripraviť sa majstrovstvá Slovenska na krátke trate pri čo možno najmenších nákladoch.

Zvolili sme Zemník, pretože sme si už na neho zvykli. Je tam veľmi kvalitná voda na trénovanie a je to v Bratislave.

Aby sme nemuseli denne voziť lode z lodenice tam a späť, využili sme známosti s veslármi z Aušpicu, ktorí majú pri Zemníku na Dunaji novú plávajúcu lodeničku. Tam sme mali uskladnené lode a denne sme dochádzali na bicykloch z lodenice na tréningy. Ani sa ináč nedalo, lebo voda v Dunaji bola tak vysoká, že cesta k Zemníku cez Jarovecké rameno bola pod vodou asi pol metra aj viac, takže autom by sa nedalo prejsť. Na bicykloch sme chodili okolo ramena Zuzana, tam sa dalo prejsť a je to aj kratšie. Denne sme teda okrem vody absolvovali aj 4 x 6 km na bicykloch – čo by mohla byť aj príprava na prípadný vodácky duatlon, či triatlon.

Spali sme a stravovali sa v našej lodenici. Malo to aj tú výhodu, že keď bolo veľmi zlé počasie, mali sme suchý tréning v lodenici. Donášku obedov nám zabezpečoval Miro, večere nám väčšinou pripravila Elza.

Voľný čas vyplnil povinný (a dobrovoľne dodržovaný) poobedňajší odpočinok, večer trocha ping pong alebo notebook.

Celkový výsledok – „domáci tábor“ je výhodný a určite túto formu športovej prípravy v budúcnosti znova použijeme.

 

August 2010, Milan Fielder

Fotografie z akcie